iph@iph.bydgoszcz.pl
(52) 32-222-79

Czlonkowie IPH


BZG Airport

BZG Airport

Kategoria: czlonkowie
Napisał: iphbydgoszcz

To jedyny regionalny port lotniczy w Województwie Kujawsko-Pomorskim o nowoczesnej infrastrukturze lotniczej, posiadający europejski certyfikat lotniska użytku publicznego.
Port lotniczy położony jest w dogodnej lokalizacji na obszarze aglomeracji bydgosko-toruńskiej, 3 km od centrum Bydgoszczy, 50 km od Torunia, w środkowej części regionu.
Dojazd do lotniska umożliwia linia autobusowa nr 80 łącząca port lotniczy z dworcem PKS i PKP, oraz nocna linia miejsca N37. Do dyspozycji pasażerów jest również autobus kursujący na trasie Toruń-Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń, stanowiący atrakcyjną alternatywę dla dojazdu własnym autem czy taksówką.
Obecnie lotnisko oferuje międzynarodowe połączenia rejsowe linią Ryanair oraz połączenia linią Lufthansa do przesiadkowego lotniska we Frankfurcie nad Menem. 4 sierpnia uruchomione zostało bezpośrednie połączenie do Lwowa realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. W ofercie portu lotniczego znajdują się także kierunki wakacyjne takie jak Grecja, Chorwacja i Bułgaria....Czytaj więcej...www.plb.pl

Krajowa Izba Gospodarcza
Sejmik Gospodarczy